Zájezdy plné zážitků

Skandinávie, Evropa, svět, za sportem

Zábava pro celou rodinu – Legoland

Okruh č.1A

Délka okruhu cca 3500 km/10dní

Pro letošní rok naše cestovní kancelář připravila speciální okruh pro rodiny s dětmi s centrálním ubytováním na penzionu Anneberg uprostřed kouzelné přírody cca 30 km od Jönköpingu. Navštívíte westernovou vesničku High Chaparral, kde si budete moci vyzkoušet třeba rýžování zlata, vodní svět Skara Sommarland, zábavní park Liseberg a mnoho dalšího.

Program zájezdu

1. den: ODJEZD Z ČR V odpoledních hodinách odjedete z ČR. Čeká Vás tranzit přes Německo do přístavu Rostock.

2. den: LEGOLAND Ranním trajektem se přeplavíte do Dánska. Navštívíte největší a nejstarší Legoland, kde se rázem ocitnete uprostřed jiného světa. Atrakce v parku jsou všechny na téma Lego. Večer ubytování u Billundu v kempu.

3. den: KODAŇ Po snídani odjezd do hlavního města Dánska – Kodaně. Zastavíte se u sochy Malé mořské víly, vytvořené na motivy pohádky slavného spisovatele H. Ch. Andersena a královského paláce Amalienborg. Poté absolvujete prohlídku Kodaně z lodičky plující po síti vodních kanálů (okružní plavba cca 1 hod.). V odpoledních hodinách přejezd trajektem do Švédska. Příjezd na základnu Anneberg, ubytování, večeře.

4. den: GRÄNA Po snídani celodenní výlet do turistického centra Gränna, které je po Stockholmu druhým nejnavštěvovanějším místem ve Švédsku. Zde shlédnete originální ruční výrobu sladkých mentolových špalků Polkagrís. Ve skanzenu Grännaberg se seznámíte se Švédskem z 16. století. Odpoledne přejedete lodí na ostrov Visingsö, který je díky své poloze v centru jezera Vättern a klimatickým podmínkám pojmenován jako „Perla jezera Vättern“. Zde se zastavíte u zříceniny hradu Visingsborg s mohutným obranným valem. Při procházce po ostrově se seznámíte s místní jedinečnou architekturou. Na závěr výletu ochutnáte pečené sledě nebo uzené siky (u nás známého jako sich severský maréna) připravované jako místní speciality.  Návrat na základnu, večeře.

 5. den: GÖTEBORG Po snídani celodenní výlet do Göteborgu, druhého největšího švédského města, nazývaného právem „Amsterdam Severu“ a zároveň největšího přístavu v celé Skandinávii. Čeká Vás okružní jízda městem. Navštívíte rybí trh Fiske Kørka s nepřeberným množstvím ryb, kde můžete ochutnat proslulou bagetu s lososem a krevetovým salátem. V královských zahradách se zastavíte u výběhu s živým losem a na skaliscích Saltholmen (slaný záliv) zažijete nezapomenutelný pohled na deltu řeky Göta a do Atlantského oceánu plného ostrůvků a přístavů s kotvícími jachtami. Zážitkem pro Vás bude Volvo muzeum a zcela jistě také návštěva Universea v jedné části s okouzlující expozicí živé přírody a v části druhé s neopakovatelnou technickou expozicí. Na závěr programu zavítáte do největšího zábavního parku ve Švédsku parku Liseberg. Jednou z nejmodernějších atrakcí je Balder, což je dřevěná horská dráha s výškou 36m a klesáním 70˚. Poznáte, že svoji úpravou se park stane Vaším oblíbeným místem relaxace a odpočinku. Návrat na základnu, večeře.

 6. den: PŘÍRODA Po snídani Vás čeká turistický výlet do přírodní rezervace Dumme Mosse. Poznáte vzácné druhy rostlin typické pro rašeliniště, které se pohromadě nenachází nikde jinde v Evropě, a které můžete nalézt částečně v Krkonoších na Labské louce (arkticko-alpínský biom). Dále budete mít možnost absolvovat nenáročnou projížďku na kánoích krásnou jezerní oblastí, plnou leknínů a vodních rostlin. Ti, kdo nemají zájem o kanoe, se mohou vydat na kolech po cyklistických trasách nebo relaxovat při klidné procházce podél jezera.

7. den: HIGH CHAPPARAL Po snídani odjezd z Annebergu směr westernovou vesničku High Chapparal, kde shlédnete hodinovou show s originálním vyloupením banky, mexickou vesnicí a tančícími indiánskými kmeny.  Večer návrat na základnu, večeře.

8. den: JÖNKÖPING Po snídani zavítáte do města Husqvarna, které má již 300 let tradici ve strojírenství. V místním muzeu poznáte, že Husqvarna jako bývalá zbrojovka vyráběla kromě u nás známé zahradní techniky také celou řadu domácích spotřebičů, nespočetné množství motocyklů včetně motorů a karoserií. Jako zlatý hřeb tohoto dne Vás čeká prohlídka krajského sídelního města Jönköping proslulého svou výrobou prvních bezpečnostních zápalek, kde samozřejmě nezapomeneme na muzeum zápalek.

Navštívíte městský park se zvířaty, skanzenem a mnoha dalšími zajímavostmi. Dále Vás vezmeme do moderního obchodního centra A6, které je plošně největší ve Švédsku, a kde můžete před cestou domů nakoupit suvenýry v podobě typických špachtlí na máslo nebo citrónového pepře a jiných netradičních specialit.

Odpoledne se rozloučíte s městem koupáním ve vodním centru Rosenlundsbadet, kde Vás čekají mořské vlny, peřeje, tobogány, relaxační lázně a další atrakce, které jistě přispějí k odpočinku a načerpání sil před odjezdem.

9. den: MALMÖ Ráno odjedete do univerzitního městečka Lund, kterému dominuje románská katedrála. Dále přejedete do třetího největšího města Švédska – Malmö, které bylo ve 14. století důležitým dánským tržištěm. Zde navštívíte muzeum Malmöhus, kde v přírodovědné a technické části shlédnete spoustu zajímavých exponátů včetně válečné ponorky U3, kterou si můžete prohlédnout i zevnitř. Dále se zastavíte na vyhlídce u stavby století – Öresundského mostu, který spojuje město Malmö s hlavní metropolí Dánska – Kodaní. Odtud budete pokračovat do přístavu Gedser, kde se večerním trajektem přeplavíte do německého přístavu Rostock. Noční přejezd Německem.

10. den – NÁVRAT DO ČR

Do ČR přijedete v ranních hodinách.

*SOMMARLAND * – v případě hezkého počasí možnost fakultativního výletu

Po snídani celodenní výlet do vodního a zábavního centra Skara Sommarland. Součástí areálu je mnoho vodních, technických, ale i přírodních atrakcí, které jsou již v ceně vstupného. Večer návrat na základnu, večeře.

Cena zahrnuje:

Doprava lux busem, 6x polopenze + 1x snídaně, 7x ubytování, 2x vstup (trajekt na ostrov Visingsö, bazén Rosenlundsbadet), pojištění CK proti úpadku a průvodce po celou dobu pobytu, 3x trajekty (Dánsko – Švédsko, Dánsko – Švédsko, Švédsko – Německo).

Cena nezahrnuje:

Přistavení autobusu dle odjezdového místa, připojištění léčebných výloh nebo storna zájezdu, vstupy dle programové nabídky.


Krátké video je zde

×