Zájezdy plné zážitků

Skandinávie, Evropa, svět, za sportem

Hřejivý Sever

Okruh č.1

Délka okruhu cca 3700 km / 9dní

Zájezd do jedné z nejhezčích oblastí v jižním Švédsku – Smålandu.

Cestou na sever navštívíte hlavní město Dánska – Kodaň a pomocí paprskovitých výletů do okolí jezera Vättern (druhého největšího ve Švédsku) se seznámíte se Švédskem. Navštívíte královské město Stockholm, největší skandinávský přístav Göteborg, známé turistické centrum Gränna, které je společně s ostrovem Visingsö druhým nejnavštěvovanějším místem ve Švédsku. Prohlédnete si také krajské sídelní město Jönkköping proslavené výrobou prvních bezpečných zápalek a samozřejmě nesmí chybět ani exkurze do jediného města, které spojuje Švédsko s Dánskem stavbou století – Öresundským mostem a to je město Malmö.

Co všechno s námi navštívíte: Amalienborg, Volvo muzeum, Universeum, Husqvarna (zbraně, motorové pily, motocykly, šicí stroje), Safety Match (neboli muzeum zápalek), Stockholmská radnice, Drottningholm a spoustu dalších zajímavostí a pamětihodností.

Délka okruhu: 2 900 km

Program

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z ČR. Noční tranzit přes Německo do přístavu Rostock.

2. den: Plavba z německého přístavu Rostock do dánského přístavu Gedser (2 hodiny). Přejezd do Kodaně a prohlídka města při projížďce po síti vodních kanálů (1 hodina). Zastávka u sochy Malé mořské víly vytvořené na motivy pohádky spisovatele H. Ch. Andersena. Přejezd přes Öresundský most do Švédska. Večer příjezd na Penzion Anneberg, ubytování.

3. den: Výlet do turistického centra Gränna, které je po Stockholmu druhým nejnavštěvovanějším místem ve Švédsku. Návštěva skanzenu Grännaberg a ukázka ruční výroby originálních mentolových špalků Polkagrís. Odpoledne přejezd lodí na ostrov Visingsö. Příjemná procházka po ostrově se zastávkou u zříceniny hradu Visingsborg. Na závěr výletu možnost ochutnávky uzeného sika.

4. den: Výlet do druhého největšího města, Göteborgu. Cestou zastávka na mezinárodním letišti Landvetter, možnost vyměnit valuty. Návštěva rybího trhu Feskekörka s nepřeberným množstvím ryb. Možnost zakoupení bagety s lososem a krevetovým salátem. Přejezd na skaliska Saltholmen. Návštěva muzea Volvo a unikátní expozice živé přírody v Universeu. Závěrem dne možné navštívit zábavní park Liseberg, který nabízí nejen posezení u zpívající fontány a pohled na skákající vodu, ale i spoustu zábavy.

5. den: Odpočinkový den. Možnost absolvovat v okolí základny nenáročnou projížďku na kánoích po klidné vodní hladině, výlet na kolech po cyklistických trasách nebo jen relaxovat při procházce podél jezera.

6. den: V 05:30 odjezd do královského města Stockholm, Benátek Severu. Prohlídka královského sídla Drottningholm, kde zahrady připomínají malou Versailles a ukrývají sochy z Valdštejnského paláce. Návštěva městské radnice s prohlídkou Zlatého sálu a Modré haly. Střídání stráží s živou vojenskou hudbou na nádvoří královského paláce Kungliga Slottet, oficiálního sídla krále. Korunovační katedrála Storkyrkan a procházka po náměstí Starého města, Stortorget. Závěrem dne návštěva muzea Vasa, které ukrývá světový unikát zachovalé válečné vlajkové lodi ze 17. století.

7. den: Procházka v přírodní rezervaci Dumme Mosse, vzácné druhy rostlin typické pro rašeliniště, jako jsou masožravé rosnatky okrouhlolisté, kaly, suchopýry, vřesy a lišejníky. Návštěva muzea Husqvarna, která jako bývalá zbrojovka vyráběla celou řadu domácích spotřebičů, ale i šicí stroje, motocykly a zahradní techniku. Návštěva muzea zápalek ve městě Jönköping, které je proslulé výrobou prvních bezpečných zápalek. Návštěva moderního obchodní centra A6, možnost nákupu potravin před cestou domů a typických švédských specialit, jako jsou brusinky, slané máslo, citronový pepř. Závěrem dne možné využít relaxace v městském bazénu Rosenlundsbadet.

8. den: Odjezd do Älmhultu, návštěva muzea IKEA. Přejezd do Markarydu, projížďka vláčkem losím safari. V odpoledních hodinách odjezd do dánského přístavu Gedser a plavba do německého přístavu Rostock (2 hodiny). Noční tranzit přes Německo do ČR.

9. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

CK si vyhrazuje právo na drobné přesuny programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám ve městech.

Cena zahrnuje

Dopravu lux busem, 6x polopenzi, 6x ubytování, 4x trajekt (Německo – Dánsko, Dánsko – Švédsko, Dánsko – Německo, trajekt na ostrov Visingsö), pojištění CK proti úpadku, průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje

Přistavení autobusu dle odjezdového místa, výlet do Stockholmu (600 Kč/osoba), připojištění léčebných výloh či storno zájezdu, doporučené vstupné.

Doporučené vstupy (může se změnit)

Plavba v Kodani (děti 3–14 let 20 DKK, dospělí 50 DKK)
Visingsö trajekt (děti 6-15 let 35 SEK, dospělí 70 SEK)
Universeum (děti do 16 let 230 SEK, dospělí 280 SEK)
Stockholmská radnice (děti do 6 let zdarma, děti 7-19 let 60 SEK, dospělí 150 SEK)
Korunovační katedrála (děti do 18 let zdarma, dospělí 85 SEK)
Vasa muzeum (děti do 18 let zdarma, dospělí 220 SEK)
Muzeum Husqvarna (děti do 16 let zdarma, děti 16-18 let 60 SEK, dospělí 90 SEK)
Bazén Rosenlundsbadet (děti 3-6 let 45 SEK, děti 7-18 let 65 SEK, dospělí 120 SEK)
Losí safari (děti do 12 let 120 SEK, děti 13-18 let 170 SEK, dospělí 200 SEK)
Muzeum zápalek (děti do 19 let zdarma, dospělí 80 SEK)

Vstupné hrazeno hotově v Kč dle kurzovného během konání zájezdu.

*Pozor: v Lisebergu premiéra nové atrakce VALKYRIA (atrakce jsou za kupóny, 1 kupón = 22 SEK)


HŘEJIVÝ SEVER očima klientů

×
To top