Metropole Severu

Oktuh č.1B

Délka okruhu cca 3700 km/9 dní

Další zájezd z naší standardní nabídky, která je určena pro ty z Vás, kteří mají zájem rozšířit si obzory a podívat se dále než do Švédska nabízíme okruh, který kromě základní nabídky zahrnuje ještě návštěvu Norské metropole – Osla.

Program zájezdu

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z ČR. Noční tranzit přes Německo do přístavu Rostock.

2. den: Plavba z německého přístavu Rostock do dánského přístavu Gedser (2 hodiny). Přejezd do Kodaně a prohlídka města při projížďce po síti vodních kanálů (1 hodina). Zastávka u sochy Malé mořské víly vytvořené na motivy pohádky spisovatele H. Ch. Andersena. Přejezd přes Öresundský most do Švédska. Večer příjezd na Penzion Anneberg, ubytování.

3. den: Výlet do turistického centra Gränna, které je po Stockholmu druhým nejnavštěvovanějším místem ve Švédsku. Návštěva skanzenu Grännaberg a ukázka ruční výroby originálních mentolových špalků Polkagrís. Odpoledne přejezd lodí na ostrov Visingsö. Příjemná procházka po ostrově se zastávkou u zříceniny hradu Visingsborg. Na závěr výletu možnost ochutnávky uzeného sika.

4. den: Výlet do druhého největšího města, Göteborgu. Cestou zastávka na mezinárodním letišti Landvetter, možnost vyměnit valuty. Návštěva rybího trhu Feskekörka s nepřeberným množstvím ryb. Možnost zakoupení bagety s lososem a krevetovým salátem. Přejezd na skaliska Saltholmen. Návštěva muzea Volvo a unikátní expozice živé přírody v Universeu. Závěrem dne možné navštívit zábavní park Liseberg, který nabízí nejen posezení u zpívající fontány a pohled na skákající vodu, ale i spoustu zábavy.

5. den: Procházka v přírodní rezervaci Dumme Mosse, vzácné druhy rostlin typické pro rašeliniště, jako jsou masožravé rosnatky okrouhlolisté, kaly, suchopýry, vřesy a lišejníky. Odpoledne možnost absolvovat v okolí penzionu nenáročnou projížďku na kánoích po klidné vodní hladině, výlet na kolech po cyklistických trasách nebo jen relaxovat při klidné procházce podél jezera.

6. den: V 05:30 odjezd do královského města Stockholm, Benátek Severu. Prohlídka královského sídla Drottningholm, kde zahrady připomínají malou Versailles a ukrývají sochy z Valdštejnského paláce. Návštěva městské radnice s prohlídkou Zlatého sálu a Modré haly. Střídání stráží s živou vojenskou hudbou na nádvoří královského paláce Kungliga Slottet, oficiálního sídla krále. Korunovační katedrála Storkyrkan a procházka po náměstí Starého města, Stortorget. Závěrem dne návštěva Vasa muzea, které ukrývá světový unikát zachovalé válečné vlajkové lodi ze 17. století.

7. den: Odjezd do Osla. Návštěva celosvětově známého a velmi populárního lyžařského areálu Holmenkollen. Návštěva muzea Kon-Tiki věnovaného norskému cestovateli Thoru Heyerdahlovi, který roku 1947 podnikl nyní již legendární plavbu přes Pacifik z Peru do Polynésie. Prohlídka muzea Fram s vystavenou stejnojmennou lodí, která se proslavila díky expedicím Amundsena a Nansena na severní a jižní pól. Zastávka ve Frogner parku a procházka centrem města, královský palác a radnice se zvonkohrou, kde se každoročně uděluje Nobelova cena za Mír, ubytování.

8. den: Podél západního pobřeží Švédska přejezd do dánského přístavu Gedser. Zastávka prohlídka runových kamenů v Blomsholmu a návštěva oblasti Tanum se skalními malbami. Plavba do německého přístavu Rostock (2 hodiny). Noční tranzit přes Německo.

9. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Dopravu lux busem, 5x polopenzi ve Švédsku, 1x snídani v Norsku, 6x ubytování (5x dvoulůžkové ubytování Švédsko, 1x čtyřlůžkové ubytování Norsko), 3x trajekt (Německo – Dánsko, Dánsko – Německo, trajekt na ostrov Visingsö), pojištění CK proti úpadku, průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje

Přistavení autobusu dle odjezdového místa, výlet do Stockholmu (600 Kč/osoba), 1x večeři v Norsku (585 Kč), připojištění léčebných výloh či storno zájezdu, doporučené vstupné.

Doporučené vstupy (může se změnit)

Volvo muzeum 75 SEK dospělí, 50 SEK děti 16-19 let, 25 SEK děti 6-15 let
Universeum v Göteborgu 225 SEK dospělí, 175 SEK děti do 16 let
Zábavní park Liseberg/vstup do parku* 110 SEK jednotná cena
Radnice ve Stockholmu 120 SEK dospělí, 60 SEK děti do 19 let
Vasa muzeum 150 SEK dospělí, zdarma děti do 18 let
Korunovační katedrála Storkyrkan 60 SEK dospělí, zdarma děti do 18 let
Holmenkollen 140 NOK dospělí, 80 NOK děti do 18 let
Muzeum Kon-tiki 80 NOK dospělí, 50 NOK děti do 15 let
Muzeum Fram 80 NOK dospělí, 50 NOK děti do 17 let
Plavba loděk v Kodani 50 DKK dospělí, 20 DKK děti do 12 let

*Pozor: v Lisebergu premiéra nové atrakce VALKYRIA (atrakce jsou za kupóny, 1 kupón = 22 SEK)