Zájezdy plné zážitků

Skandinávie, Evropa, svět, za sportem

Penzion Anneberg

Od roku 2001 využíváme vlastní Penzion Anneberg u městečka Bottnaryd, cca 25 km od Jönköpingu. Ideální poloha ubytovacího areálu předurčila nabídku našich zájezdů k formě paprskovitých výletů a je jakousi českou oázou v zahraničí. Ubytování na jednom místě je nejenom praktické a pohodlné, ale hlavně je vhodné s ohledem na vzdálenosti, které jsou pro Skandinávii tak typické. Centrální zázemí s paprskovitými výlety ocení všichni, kteří se vydají na základní okruhy ve Švédsku, ale třeba i při cestě do Norska, kdy se na Annebergu zastavíte na jednu noc. Penzion se nachází v ryzí panenské přírodě 350 km od jihu Švédska. Zachovali jsme anglosaský styl a tak si budete připadat jako v domku pro panenky. Sociální zařízení i sprchy jsou v dostatečném počtu a jsou nově zrekonstruovány. Snad jedinou zvláštností je jednotné označení sociálních zařízení, tedy neexistuje rozdělení na dámy a pány. Veliké klubovny a mnoho skrytých posezení Vám poslouží ke chvílím odpočinku. Výhodou je i kuchyňka, kam si můžete uložit potraviny na cestu. Zmožené tělo z výletů zregenerujete v sauně, na Severu tak běžné.

Penzion Anneberg je protipožárně zabezpečen a tak je zajištěno i Vaše bezpečí v případě mimořádné situace. Koho ovšem nepotěšíme jsou kuřáci. Kouření v celém objektu není povoleno. Jistě Vám budou ale vyhovovat posezení venku, která jsou pro Vás připravena. Voda je pitná a velmi chutná, proto nemusíte brát balenou vodu z Čech. Zásuvky jsou 230/50 Hz. Okolí s malebným prostředím je ideální k procházkám, projížďkám na kole, rybaření a hlavně plavbě v kánoi po jezeře. Každé roční období nabízí jiný pohled a vybízí nás k zamyšlení. V květnu a červnu jsou dlouhé dny, tedy dny kdy sluníčko nezapadá, louky plné jarních květin. Opravdové léto přichází v červenci a v srpnu, kdy lákají do lesů naše turisty houby, borůvky a brusinky. Velmi hezké je i tzv. indiánské léto, tedy podzim, kdy se stromy zabarví všemi barvami a připraví na zimní spánek. Proto neváhejte a vydejte se poznávat tyto krásy, jež mnohdy nic nestojí. Právě sem by měly směřovat Vaše první kroky, jste-li nováčci v cestování po Skandinávii.

Kategorie ubytování – ubytování je rozděleno do dvou kategorií:

Typ – A – dvoulůžkové – využívané hlavně při našich klasických poznávacích zájezdech.

Typ – B –  vícelůžkové – využívané hlavně jako tranzitní typ ubytování při dalších cestách na sever, nebo jako ubytování pro kolektivy, sportovní, rodinné a školní zájezdy. V případě zájmu o jednolůžkové ubytování kontaktujte CK v předstihu Vašeho zájezdu. Standardně jej neposkytujeme.

Stravování – probíhá formou polopenze přímo v budově ubytovacího areálu. Jídelna je prostorná s velmi hezkým výhledem na jezero. K večeři je podávána polévka a hlavní chod, který je jednotný. Snídaně je kontinentální. Strava není s obsluhou a je formou samoobsluhy. Případné požadavky na změnu stravy (bezlepkové diety atd.), hlaste v CK před odjezdem.

Volný čas – během volných chvil se můžete vydat na procházky do okolí. Ubytovací areál Anneberg také nabízí saunu, stolní tenis, zapůjčení kol, rybářského vybavení a kánoe k projížďkám po jezeře.

Podnebí – je v Jižním Švédsku srovnatelné s naším. Podnebí je mírnější, než byste čekali. Je ovlivněno Golfským proudem. Doporučujeme vrstvené oblečení a klasickou obuv. Deštník se Vám bude také hodit, ovšem zaprší – li, často se počasí změní. Někdy se Vám stane, že při jednom výletu zažijete několik druhů počasí. Pamatujte: „Není hezké počasí, ale je dobré oblečení.“  Náročnost výletů po Švédsku – programy ve Švédsku nejsou náročné a jsou ideální pro všechny věkové kategorie.

Individuální ubytování

Naše cestovní kancelář Vám nabízí také možnost ubytování při Vašich individuálních cestách do Skandinávie. S ohledem na ideální polohu našeho penzionu, můžete ubytování využít jak při tranzitním průjezdu Švédskem (na jednu noc), nebo také dlouhodobě. Současně můžete využít veškerý komfort i programovou nabídku, kterou poskytujeme klientům při standardním programu. Rádi Vám poradíme při plánovaní Vaší cesty a programu (jistě oceníte i možnost slev, které vyplývají z našeho dlouholetého působení ve Skandinávii).

Cena ubytování

• 950 Kč / osoba / noc (cena zahrnuje: polopenzi, povlečení, ručník)

Rezervace ubytování ve Švédsku je možná přes CK v Jablonci nad Nisou na tel.: +420 602 402 099

×
To top