Zájezdy plné zážitků

Skandinávie, Evropa, svět, za sportem

Adrenalin ve Finsku

Dovolujeme si vás pozvat na opravdové dobrodružství v zemi sněhu a ledu v severní části Finska. Program je pro Vás připraven tak, abyste poznali nejen život Laponců žijících v této oblasti, ale hlavně sami sebe. Zážitky, jako je jízda na skútru, který si sami řídíte, roztopená kamna v dřevěné sauně na břehu jezera, vůně břízy nebo lovení lososa, kterého si sami zpracujete a ochutnáte nebo stavba a přespání v iglů či projížďka se psím spřežením se pro Vás zcela jistě stanou nezapomenutelnými. Jedná se o zájezd určený, především pro ty z Vás, kteří touží poznat drsnou, ale jinak nesmírně krásnou oblast severní Skandinávie a zapomenout na všední starosti.

Skladba programu jednotlivých dní a délka zájezdu je alternativní a odvíjí se od Vašeho přání !!!

Nabízený program:

  • letecká doprava do Helsinek a zpět s odletem z Prahy nebo Vídně
  • ubytování ve finském stylu, včetně saunování s poléváním se vodou z jezera s ledovou tříští, společná příprava stravování
  • návštěva centra Hossan Luontokeskus, kde budete mít zajištěn výlet na skútrech ( www.luontoon.fi)
  • návštěva lososí farmy, nahlédnete do zákulisí zpracování lososů s možností si zpracovat svůj vlastní úlovek na filety. Ochutnávka jiker a jinak upravených lososů.
  • navštívíte Rovaniemi, kde se podíváte do polárního muzea Arktikum a seznámíte se s životem, přírodními zákony a historií finského Laponska.
  • navštívíte vesničku Santa Clause a překročíte hranici polárního kruhu
  • projížďka se psím spřežením, možnost přespání v pravém iglů

Orientační cena zájezdu: 15 000,- Kč + letenka (cca 5000,-Kč)

Cena zahrnuje:

Letenku Prg – Hel – Prg, místní přepravu ve Finsku, ubytování se saunováním, polopenzi, dvouhodinový výlet na skútrech k ruské hranici, oběd na sobí farmě, talíř rybích specialit v Taivalkoski, kvalifikovaného průvodce, základní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

Další pronájem skútru – 1 hod. (cca 30,- EUR / osoba) – další pronájmy lze dohodnout na místě, připojištění léčebných výloh v zahraničí (možnost sjednat v naší CK).

 

Ideální a nevšední dobrodružství, které přinese mnoho nezapomenutelných zážitků, čeká jen na Vás!!!

×