Zájezdy plné zážitků

Skandinávie, Evropa, svět, za sportem

Ubytování v Norsku

Vítejte na ubytování v Norsku

Jedná se o ubytování ve čtyřlůžkových pokojích (patrové postele), výjimkou nejsou ani pokoje dvou, tří a pětilůžkové. CK nemůže ovlivnit skladbu lůžek, velikost a polohu pokoje. Ubytování je jednoduché, čisté a pro krátký pobyt plně vyhovující. Sociální zařízení jsou umístěna ve společných prostorách. U tohoto typu ubytování není výjimkou placení sprch v kempech. Při čtyřlůžkovém ubytování nepřidělujeme konkrétní lůžka, rozdělení je vždy věcí zúčastněných klientů. Součástí ubytování jsou klubové místnosti s možností posezení u krbu a kuchyňka vhodná pro přípravu jídla na cestu, popř. sauna. Vzhledem k tomu, že se jedná o síť několika vandrerhjemů, může se vybavení v jednotlivých ubytovacích areálech lišit. Pamatujte naši ověřenou zásadu „Každý druhý bydlí lépe“

SJOA – ubytování ve vandrerhjemu v krásném prostředí poblíž známé raftové řeky Sjoa ve dvoupatrové budově. Toto ubytování je využíváno hlavně jako základna CK především pro okruh 2, částečně také pro okruh 2A. Ubytování je jednoduché, čisté a pro krátký pobyt plně vyhovující. Zařízení je účelné, sociální zařízení se nachází ve vedlejší budově. Stravování probíhá v útulné jídelně. Snídaně je formou švédského bufetového stolu a je připravován ubytovateli. Večeře jsou jednotné. Klienti mají možnost nákupu drobného občerstvení (pivo, víno) za české koruny. www.hihostels.com

SANDE CAMP – ubytování v kempu v kouzelné přírodě, poblíž národní parku a Jostedalsbreen. K dispozici jsou hezké vícelůžkové chatky a apartmány (s rozdělenými ložnicemi) se sprchou a WC. Strava se skládá ze snídaně, která je opět řešena bohatým švédským stolem, a možností zakoupení bohaté večeře v místním stylu (u okruhu 2 v ceně), která je připravována ubytovatelem. Okruhy 2, 2A.

www.sande-camping.no

BERGEN – Montana Vandrerhjem je svou polohou nad městem jedno z nejkouzelnějších ubytování v Norsku. Budova má čtyřlůžkové pokoje. Sociální zařízení je ve společných prostorách. Stravování probíhá v prostorné jídelně (snídaně a večeře za příplatek). Pohled z jídelny na romantický západ slunce ve Vás zanechá hluboké zážitky. Okruh 2A. www.montana.no

GEILO – Velmi příjemné ubytování v prostorných devítilůžkových apartmánech (s rozdělenými ložnicemi) se společnou sprchou, WC, terasou a kuchyňkou na apartmán. Snídaně je zajištěna ve formě švédského stolu a večeře za příplatek je podávána opět v místním stylu. Stravování probíhá v jídelně a je připraveno ubytovatelem. Okruh 2A. www.hihostels.com

SARPSBORG – Ubytování ve dvou a čtyřlůžkových pokojích v budově severského vandrerhjemu poblíž krásného jezera. Sociální zařízení jsou ve společných prostorách. Stravování probíhá v závislosti na počasí v jídelně či pod širým nebem. Snídaně je formou bohatého švédského stolu a je připravovaná ubytovateli. Okruhy 2B. www.tuneheimen.no

ŠVÉDSKO – PENZION ANNEBERG – U okruhů 2, 2A využíváme i náš penzion. S ohledem na brzký ranní odjezd do Norska mějte připraveny hygienické potřeby a převlečení na jednu noc, abyste nemuseli vybalovat celé Vaše zavazadlo. scandiaczech.cz

Povlečení – hygienická norma Skandinávie určuje k námi užívanému druhu ubytování vlastní povlečení (nedoporučujeme brát si s sebou spací pytle). Povlečení lze zapůjčit (80,- až 100,- NOK), ale doporučujeme ušetřit a vzít si svoje vlastní. Ručníky nejsou součástí pokojů. Kajuty na lodi jsou povlečeny a jsou zde ručníky.

Stravování – standardně jsou podávána evropská jídla, ale ochutnáte i klasickou norskou kuchyni. Snídaně jsou formou bufetových švédských stolů. Současí večeří nejsou polévky. Večeře jsou jednotné. Podle místa ubytování může být k večeři podávána také káva nebo nápoj. V případě zájmu lze večeře dokoupit, nebo si je připravit z vlastních zásob, a to u všech okruhů Norskem.

Počasí – počasí a teploty jsou v Norsku i v letních měsících ovlivněny především nadmořskou výškou místa, kde se právě nacházíte. Běžná teplota v červenci a srpnu, kdy organizujeme standardně naše zájezdy, se pohybuje kolem 20 – 23°C. Při výletech do hor je nutno počítat s velmi proměnlivým počasím, při výstupu do hor se můžete setkat i ve vrcholu léta se sněhem. Doporučené oblečení bude uvedeno v pokynech na cestu dle jednotlivých termínů. Období vhodné pro organizování zájezdů do Norska je od června do poloviny září. Mimo toto období jsou počasí a podmínky pro cesty méně příznivé.

Volný čas – Norsko patří k nejhezčím zemím Evropy a dá se o něm prohlásit, že je to evropská Kanada. Celá Skandinávie je známá svými vzdálenostmi, které musíte na cestách překonat, a pokud chcete poznat co nejvíce zajímavým míst v Norsku, platí tato zásada 100%. Zájezd není pobytový, proto je možné využít vlastní volný čas hlavně na místech, kde zůstáváte na ubytování 2 noci. S organizováním zájezdů do Norska máme bohaté zkušenosti a program jsme sestavili tak, aby si i přes bohatý program každý našel volný čas realizovat svoji představu o dovolené v Norsku, kam přijel za nádhernou a divokou přírodou. Protože se naše zájezdy odehrávají ve vrcholu léta, jsou dny velmi dlouhé. Každý den je možné využít čas po příjezdu na ubytování.

Rafting na řece Sjoa – vyzkoušejte tento jedinečný zážitek. 16 km raftingu na řece Sjoa s instruktorem a veškerým vybavením. Rafting v této formě je bezpečný a vhodný pro všechny od 16 let. Akce se organizuje po denním programu, trvá cca 3 hodiny a cena je 540,- NOK.

Celodenní výstup na ledovec – v základním programu u okruhů 2, 2A je zahrnut výlet a výstup ke splazu ledovce Briksdalsbreen, který je nenáročnou variantou poznání ledovcové oblasti, ve které se budete nacházet (výstup na ledovec 2 hodiny 400,- NOK).

Aktivity Sande camp – kemp se nachází u ledovcového jezera Lovatn, kde lze podniknout velké množství pěších výletů v okolí – od nenáročných jednohodinových až po několikahodinové túry. K dispozici jsou v Sande campu zdarma kola, kánoe, pramice, stolní tenis, dětské hřiště, za poplatek (85 NOK / hodinu) lze zapůjčit motorový člun pro 4-6 osob. Pokud chcete v Norsku na našem zájezdu rybařit, vybavení si zajistěte vlastní. Cena rybářského povolení je 20,- Nok, splatné na místě.

Náročnost programů a výletů – v Norsku se jedná o náročnější turistiku, která vyžaduje dobrou obuv s pevným kotníkem. Doporučujeme i turistickou hůlku, kterou použijete jako oporu (teleskopickou). Výlety nejsou náročné, lze si vybrat trasu podle svého zdravotního stavu, nebo věku (např. cesta k chatě Peer Gynta).

×