Zájezdy plné zážitků

Skandinávie, Evropa, svět, za sportem

Toskánsko

Program zájezdu

 1. den
  Odjezd z ČR ve večerních/nočních hodinách dle nástupního místa (Jablonec, Semily, Turnov).
 2. den
  Ráno dojedeme buď po dálnici nebo podél východních břehů jezera Lado di Garda do města Malcesine, kde vyjedeme unikátní lanovkou /25 EUR/ do výšky 1750 m. n. m. (procházka). Lze odtud dojít až na Monte Baldo 2 200 m n. m. V případě brzkého času návratu je alternativně možnost navštívit hrad Castello scaligero di Sirmione ze 13 století ve stejném městě (6 EUR). Přejezd do hotelu, Hotel Centro Turistico Gardesano na jižním cípu Lado di Garda.
 3. den
  Budeme se pohybovat zejména po východním pobřeží jezera Lago di Garda. V případě možnosti navštívíme městečko Garda, odkud pojedeme výletní lodí do Sirmione (9:40-10:25 – délka 45 minut, 10 EUR), případně přejedeme rovnou na prohlídku výběžku Sirmione, které je vystavěno při termálních pramenech (vodní hrad Rocca Scaligera, jezerní promenáda, Grotte di Catullo, románský kostel sv. Petra), Přejezd do hotelu, Hotel Nettuno (200 m od pobřeží Lygurského moře).
 4. den
  Odjezd do města Sesta Fiorentina využijeme přejezd vlakem do Florencie. Procházka a prohlídka města. Shlédneme např. Baptisterium San Giovanni, Palazzo Vecchio (Starý palác), socha Davida před radnicí, katedrála Santa Maria del Fiore, Most zlatníků, chrám Santa Maria Novella, kaple Medicejských, Chrám San Miniato al Monte, zahrady Giardino di Boboli. Večer návrat do Hotelu Nettuno.
 5. den
  Návštěva města Pisa s unikátním dómem a proslulou šikmou věží na náměstí Piazza dei Miracoli, Baptisteriem a dómem Camposanto. Přejezd do města Lucca, kde je románská katedrála San Martino s bohatě zdobenou fasádou, renesanční radnice, kostel San Michele nebo chrám San Frediano s mozaikou Nanebevstoupení Páně. Raritu tvoří náměstí Piazza Anfiteatro, zachovávající si eliptický tvar původního amfiteátru, ze kterého si lidé stavěli okolní domy. Odpoledne návrat do Hotelu Nettuno. Alternativně k večeru možné koupání v moři.
 6. den
  Návštěva San Gimignama, historického místa Toskánska s hradbami a rodovými věžemi. Alternativně města Siena (např. hlavní náměstí Piazza del Campo se skvostnou katedrálou Nanebevzetí Panny Marie (italsky Santa Maria Assunta či „Duomo di Siena“), gotický palác Palazzo Pubblico se 102 metrů vysokou věží Torre del Mangia, renesanční palác Palazzo Piccolomini nebo palác Buonsignori se sbírkou věhlasného sienského malířství (Pinacoteca Nazionale). Případně odpolední návštěva místní farmy s vinicí a degustací. Večer návrat do Hotelu Nettuno.
 7. den
  Přejezd do Cinque Terre (skalnatá pobřežní oblast Cinque Terre spojuje pětici pitoreskních městeček s typickými pestrobarevnými domky, terasovitě postavenými na útesech nad Ligurským mořem. V roce 1997 se stala součástí světového kulturního dědictví UNESCO a o dva roky později se dočkala ochrany i formou národního parku s rozlohou téměř 39 km2). Z odlehlého parkoviště do městeček pojedeme vláčkem (na místo je totiž možné dojet pouze vlakem nebo lodí.) Večer příjezd do hotelu, Hotel Europa ve městě Reggio Emilia.
 8. den
  Odjezd do Verony. Prohlídka města. Zastávka u Juliina balkónu a Juliiny hrobky, Romeův dům, náhrobky Scaligerů, románský chrám sv. Zénona, římský amfiteátr (Arena), kde se pořádají operní představení a koncerty. Večerní přejezd do ČR.
 9. den
  V ranních hodinách návrat na nástupní místa.

Cena zahrnuje:

 • Doprava klimatizovaným autobusem tam a zpět
 • 6× ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní (první ubytování s polopenzí)
 • Služby průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění
 • Vstupy do jednotlivých památek, lanovek a všech dalších aktivit

Program je pouze orientační, je možné ho měnit dle aktuální situace a počasí!

×