Zájezdy plné zážitků

Skandinávie, Evropa, svět, za sportem

Dobrodružství ve Finsku aneb lovíme polární záři

Finsko s ubytováním na naší základně

Novinka letošní sezóny 2020

Program zájezdu

1. den: Dopoledne odlet do Helsinek a dále do Kajaani. Po přistání v Kajaani transfer z letiště vozidlem Ford Tranzit (8 osob) do Juntusranty (cca 170 km). Po příjezdu ubytování, finská sauna.

2. den: Po snídani odjezd do Kiannanniemi,kde proběhne seznámení s bezpečnostními a provozními podmínkami jízdy na sněžných skútrech, následné školení a samotný nácvik jízdy ve dvou, nebo lze i v jednom. Čeká Vás zhruba 2 hod. jízdy po zamrzlém jezeře a částečně lesem po vyznačených trasách. V polovině programu malé občerstvení a na závěr sauna. Po návratu večeře. Čeká Vás také malý dárek.

3. den: Celodenní výlet do Rovaniemi k severnímu polárnímu kruhu se získáním pamětního certifikátu. Zaslání pozdravů rodině ze Santavesnice. Prohlídka muzea Arktikum, seznámení se s laponskou kulturou, severskou přírodou a historií Samů – Laponců. Po příjezdu večeře.

4. den: Turistický výlet s půjčenými sněžnicemi do národního parku Hossa na prohlídku prehistorických skalních maleb Värikallio. Odpoledne návštěva sobí farmy s možností projížďky sobím spřežením (400m). Večeře.

5. den: Odjezd na Husky spřežení. Seznámení se s pravidly jízdy na psím spřežení, následné školení a samotný nácvik jízdy. Dvojice se střídá, tak,že jeden se veze a druhý pohání psy (jedná se o aljašské a sibiřské plemeno). Závěrem samotná projížďka po vyznačených trasách (cca 10-15km). Po ukončení malé občerstvení a návrat na ubytování. Večeře.

6. den: Výlet do regionálního města Suomussalmi, možnost návštěvy hotelových lázní, nákupy.  Odpoledne zastávka v Raate, kde probíhaly tvrdé boje během Zimní války mezi Finskem a Sovětským svazem. Večeře, sauna.

7. den: Odjezd do Kajaani, let do Helsinek a do Prahy. Návrat do ČR ve večerních hodinách. (Čas bude upřesněn podle letového plánu).

Cena zahrnuje

Zpáteční letenku, shuttle z/na letiště,6x polopenzi,7x ubytování, průvodce po celou dobu pobytu, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje

Připojištění léčebných výloh či storno zájezdu, doporučené vstupné, výlet do Rovaniemi 600,- Kč a vstupenky v programu

×