Ubytování ve Finsku

Ubytovací centrum ve Finsku – Hotel Karjalan

Typ ubytování H (hotel): Hotel Karjalan Lomahovi v Jižní Karélii je moderně zařízen včetně bazénu, solária, posilovny, rehabilitačního centra a je situován na břehu jezera. Pokoje jsou dvoulůžkové s možností přistýlky. Součástí pokojů je sociální zařízení (sprcha, WC). Voda je pitná a zásuvky 220 V. Areál je bezbariérový a jednotlivá střediska jsou vybavena protipožárním zařízením. Všude je zákaz kouření. Na pokojích nejsou ručníky ani povlečení. Typ ubytovaní B (vandrerhjem). Jedná se o vícelůžkové ubytování při cestě zpět ve Švédsku a u výprav do Petrohradu. V Petrohradu nám ubytování zajišťuje ruská agentura. Jedná se o čtyřlůžkové pokoje, ale vzhledem k dodavatelům nemůže naše cestovní kancelář ovlivnit skladbu lůžek, ani kvalitu ubytování, která nesouhlasí s evropským označením. (Rovaniemi – www.hihostels.com, Helsinki – www.eurohostel.fi, Parikkala – www.karjalanlomahovi.com

Stravování

Stravování probíhá v hotelové restauraci, která je součástí ubytovacího komplexu. Snídaně je formou švédského bufetového stolu. Večeře je připravována finským personálem a je jednotná ve stylu finské kuchyně. Výjimkou není ani zahuštěná lososí polévka podávaná jako hlavní chod. Součástí večeře je káva, dezert nebo saláty.

V Petrohradu je zajištěna snídaně formou bufetových stolů. Večeři si každý zajišťuje individuálně (večeře od 80,- do 200,- RBL). Určitě můžete vyzkoušet pravý ruský masový piroh, který koupíte do 25,- RBL.

Volný čas

Po programu máte možnost strávit čas podle sebe. Můžete se projít po stezkách okolo jezera, zapůjčit si lodičku (5,- EUR) k projížďkám po jezeře, kolo k nenáročným krátkým výletům nebo rybářský prut a zkusit své rybářské štěstí. Po takovýchto výkonech oceníte pravou finskou saunu, ve které si připravíte teplo sami zatopením ve speciálně upravených kamnech.

Alternativní program

Místo návštěvy Stockholmu lze zařadit návštěvu Uppsaly – historického centra a duchovního střediska Švédska. Projdete se po vikingském pohřebišti s typickými pohřebními pagodami, navštívíte největší katedrálu ve Skandinávii a univerzitní knihovnu Carolina Rediviva, která ukrývá část Stříbrné Bible – Codex Argentus. Návštěvu Uppsaly lze také zkombinovat s návštěvou Stockholmu při cestě zpět na základnu (ubytování Švédsko).